Garmisch - Partenkirchen - Zámky šíleného krále, Zugspitze a HORY v PLAMENECH

Je nám líto, ale prodej zájezdu již skončil
Ubytování: hotel *** Doprava: autokarem Strava: snídaně

Alternativní zájezdy

Nevyhovují vám alternativní zájezdy, vybírejte z celé nabídky...


Popis zájezdu

Garmisch - Partenkirchen - Zámky šíleného krále, Zugspitze a HORY v PLAMENECH

Poloha: Klášter Ettal – zámek a zahrady Linderhof – zámek Neuschwanstein – strž Pollaschlucht – Mariánský most – Hohenschwangau – zámek a jezero Herrenchiemsee – Partnachklamm – Zugspitze – visutý most Highline 179 Reute – hrad Ehrenberg – Bad Tölz – Garmisch-Partenkirchen (GaPa) – Lermoos

Zámky šíleného krále, Zugspitze a hory v plamenech:

Zámky šíleného krále, Zugspitze a hory v plamenech:

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta.


Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, nebo Chrudim, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Plzeň, Beroun (OMV), Rozvadov (MOL);

+ 300 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (čtyřmi či osmi osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

Ubytování: hotel ***

2x ubytování ve ***penzionu ve 2 lůžkových pokojích s příslušenstvím s možností přistýlky;

2x snídani (formou bohatého bufetu);

Program zájezdu

1. den: : Odjezd v pozdních večerních až nočních hodinách (Česká Třebová okolo 22.00) směr Praha, Rozvadov, Mnichov.
2. den: : Ráno krátce zastavíme u benediktýnského kláštera Ettal a navštívíme první zámek a zahrady Ludvíka Bavorského - Linderhof . Prohlídka zámku v ČJ, procházka krásnými zahradami vč. umělé jeskyně. Přejezd do Rakouska. Výjezd lanovkou na nejvyšší německou horu Zugspitze (2 962 m n. m.) s velmi působivými výhledy na alpské masívy. Dojezd na ubytování v malebném vysokohorském středisku Lermoos pod Zugspitze s překrásnými výhledy na masiv Zugspitze.
3. den: : Po snídani odjedeme do městečka Schwangau pod zámkem Neuschwanstein , který se stal předlohou pro hrad Šípkové Růženky, a který stojí vysoko v kulise alpských velikánů. Vypravíme se také ke strži Pöllatschlucht s Mariánským mostem i ke kouzelnému jezeru Alpsee . Prohlídku zámku Neuschwanstein absolvujeme v češtině. Odpoledne zastavíme ve středověkém městečku Füssen se štítovými domy, kde se projdeme malebnými uličkami až k místnímu zámku (dříve pevnosti). Přejedeme do Reute , kde navštívíme nejdelší visutý most v Alpách Highline 179, dlouhý 406 m a dosahující výšky 114 m. Odvážní přejdou závěsný most spojující ruiny hradu Ehrenberg a pevnost Claudia , ostatní se projdou po překrásném okolí. Návrat do hotelu do Lermoosu. Večer, pokud počasí dovolí, budeme z okolí hotelu nebo z hřiště ve vsi sledovat ty nejúchvatnější obrazce vyčarované svatojanskými ohni na masivech Zugspitze, Sonnenspitze i Grubigstein . Dech beroucí OHNIVÁ SHOW začíná ve 22.00, kdy se na okolních horách rozzáří asi deset tisíc ohňů, které vytvoří nejrůznější obrazce a řetězy. Jedná se o jednu z nejkrásnějších alpských podívaných.
4. den: : Po snídani vyrazíme do Garmisch-Partenkirchenu , zastavíme u skokanských můstků. A poté vyrazíme na nenáročnou procházku soutěskou Partnachklamm , kterou vyhloubila řeka Partnach hluboko v masivu Wettersteingebirge . Přijedeme do malebného městečka s malovanými domy Bad Tölz , známého ze seriálu Big Ben, kde se projdeme lázeňským letoviskem. Dojedeme do přístavu Prien-Stock , odkud se lodí vydáme na poslední a nejluxusnější zámek šíleného krále Ludvíka Bavorského Herrenchiemsee , který se nachází na ostrově na jezeře Chiemsee. Prohlídku zámku absolvujeme opět v češtině. K večeru odjezd zpět do ČR.
5. den: : Návrat do ČR po půlnoci (Česká Třebová okolo 4.00), další dle trasy.