Portugalsko - velký okruh letecky

 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
1 termín od 22. května 2020
od 27 990 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Vydejte se s námi do Portugalska. Budete uchváceni nádhernou krajinou, plážemi i divokým pobřežím Atlantiku a především úchvatnými kulturními a historickými památkami, z nichž mnohé jsou zařazeny na seznam UNESCO. Celý popis ...

Termíny a ceny

květen 2020

22.05. - 30.05.2020 pátek - sobota
snídaně letecky (Praha)
27 990 Kč
cena za 9 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha - Lisabona zpět
 • leteckou dopravu Faro (Algarve) - Lisabon
 • zavazadlo k odbavení
 • autobusovou dopravu v Portugalsku
 • 7x ubytování (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 7x snídani
 • 3x večeři
 • průvodce

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna do 40 000 Kč (příplatek: 480 Kč)
 • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 6990 Kč)

Popis zájezdu

Portugalsko - velký okruh letecky

Vydejte se s námi do Portugalska. Budete uchváceni nádhernou krajinou, plážemi i divokým pobřežím Atlantiku a především úchvatnými kulturními a historickými památkami, z nichž mnohé jsou zařazeny na seznam UNESCO.
Pořadatelem zájezdu je Mayer & Crocus s.r.o.

Program zájezdu

1. den: V ranních hodinách (06:00) odlet z ČR do Lisabonu . Dopoledne transfer do hotelu a uložení zavazadel. Dále prohlídka centra Lisabonu (pěšky nebo veřejnou dopravou). Prohlídka historického centra, čtvrti Alfama, náměstí Rossio, které je kulturním i společenským centrem města aj. Vydáte se rovněž k hradu Sv. Jiří, který nabízí úžasné výhledy na město. Navštívíte in netradiční katedrálu Sé, na jejiž místě dříve stávala mešita. Později odpoledne návrat do hotelu a ubytování.
2. den: Dopoledne se nejprve krátce zastavíte v přímořském letovisku Cascais a poté zamíříte na mys Cabo da Rocca - nejzápadnější výběžek Evropy. Odtud se vydáte do Sintry . Sintra je královské letovisko, jedno z nejstarších v Portugalsku, opěvované pro svoji krásu mnoha básníky. Prohlédnout si můžete královský palác (zapsán na seznam UNESCO), zámek Pena i řadu dalších historicky cenných staveb. Večer příjezd do Fatimy , jednoho z nejvýznamnějších poutních míst křesťanského světa. Ubytování v hotelu. Pozdě večer můžete navštívit baziliku Santuário s přilehlým náměstím, které patří mezi největší na světě.
3. den: BATALHA – pro svou krásu ve všech dějinách umění vyzdvihovaný klášter. ALCOBACA – starobylé městečko s klášterem P. Marie z 12. století. TOMAR – historické město, kterému vévodí templářský hrad z 12. století, později v 15. století přestavěný na tzv. Convento de Cristo. Konvent představuje neuvěřitelně rozsáhlý komplex staveb. Přejezd na sever Portugalska. Nocleh.
4. den: Dopoledne prohlídka přístavního města PORTO , známého svým vinařstvím (portské). COIMBRA – univerzitní město (druhá nejstarší univerzita v Evropě), první hlavní město Portugalska. Stará katedrála, kostel sv. Kříže, univerzita s proslulou knihovnou. Nocleh.
5. den: Dopoledne příjezd do Lisabonu . Tentokráte zamíříte do čtvrti Belém - místa, odkud vyplouvali portugalští mořeplavci na své objevitelské plavby do vzdálených zemí celého světa. Zde na vás čeká nejvýznamnější památka Lisabonu - klášter Sv. Jeronýma, ve kterém pobýval i slavný mořeplavec Vasco di Gama. Prohlédnout si budete moci také obranou věž Torre de Belém. Odpoledne ubytování v hotelu v Lisabonu . Večer doporučujeme posezení v některé z typických portugalských restaurací s živou hudbou ve stylu fado. Možná neodoláte ani projížďce historickou tramvají.
6. den: Évora - historické centrum je na seznamu památek UNESCO. Odpoledne přejezd na nejnavštěvovanější portugalské pobřeží - Algarve . Večer ubytování v hotelu v Albufeiře .
7. den: Algarve - jedno z nejkrásnějších pobřeží Evropy s písečnými plážemi i rozeklanými útesy. Procházka kolem útesů a koupání na plážích zasazených mezi skalisky. Návštěva Cabo de San Vincente - nejjihozápadnějšího výběžku Evropy s majestátním majákem. Možnost plavby lodičkami kolem rozeklaného skalnatého pobřeží u Lagosu . Večer návrat do hotelu.
8. den: Dopoledne individuální volno - můžete se vydat na nákupy do centra Albufeiry , nebo vyrazit na místní pláž (od hotelu cca 1 km). Odpoledne odjezd z hotelu na letiště ve Faro . V podvečer (18:05) odlet z Fara (Algarve ) do Lisabonu . Zde přestup na let do Prahy.
9. den: Krátce po půlnoci (01:45) odlet z Lisabonu do Prahy, přílet do Prahy v časných ranních hodinách (06:00).