To nejlepší z Lisabonu a Porta + OCHUTNÁVKA PORTSKÉHO VÍNA (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 24. září 2024

Cena zájezdu

od 29 990 Kč 32 990 Kč


Lisabon nebo Porto? Poznejte perly měst Portugalska… Uvidíte netradiční katedrálu Sé a rozhlédnete se z hradu sv. Jiří. Objevíte čtvrť mořeplavců i bohémů v Lisabonu. Dáte si pudinkové koláčky, francesinhu i pravé portské. Nakoupíte na vyhlášené tržnici Bolhão a projdete se podél řeky Douro v Portu. Připravte se na smršť nových chutí a zážitků – dopřejte si portugalskou pohodu! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o hmotnosti do 10 kg a max. rozměrech 55... Celý popis

To nejlepší z Lisabonu a Porta + OCHUTNÁVKA PORTSKÉHO VÍNA (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

24.09. - 29.09.2024 úterý - neděle
snídaně letecky
Sleva 9% 32 990 Kč 29 990 Kč
cena za 6 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Lisabon a Porto – Praha (s přestupem) se všemi poplatky
 • transfer letiště – hotel – letiště
 • vlaková jízdenka Lisabon – Porto
 • kabinové a odbavované zavazadlo
 • 3x ubytování v hotelu v Lisabonu
 • 2x ubytování v hotelu v Portu
 • 5x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění
 • přesuny v Lisabonu (místní doprava, MHD)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 5 500 Kč

  • Pobytové zájezdy

Popis zájezdu

To nejlepší z Lisabonu a Porta + OCHUTNÁVKA PORTSKÉHO VÍNA (letecky z Prahy)

Lisabon nebo Porto? Poznejte perly měst Portugalska… Uvidíte netradiční katedrálu Sé a rozhlédnete se z hradu sv. Jiří. Objevíte čtvrť mořeplavců i bohémů v Lisabonu. Dáte si pudinkové koláčky, francesinhu i pravé portské. Nakoupíte na vyhlášené tržnici Bolhão a projdete se podél řeky Douro v Portu. Připravte se na smršť nových chutí a zážitků – dopřejte si portugalskou pohodu!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o hmotnosti do 10 kg a max. rozměrech 55 x 40 x 20 cm (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa A (50 Kč / den / osoba)
Kooperativa B Evropa (100 Kč / den / osoba)
Slavia A - Travel Standart 2.0 + STORNO (50 Kč / den / osoba)
Slavia B - Travel Plus 2.0 + STORNO (76 Kč / den / osoba)
Slavia C - Travel Exclusive 2.0 + STORNO (96 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Stravování: snídaně

snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení
poblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

Ubytování: hotel ***

ubytování v hotelích v jednolůžkových a dvoulůžkových a dle dostupnosti i třílůžkových pokojích
ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením

Program zájezdu

1. den: Přílet do Lisabonu, přejezd na hotel a ubytování.
2. den: Dnešek věnujeme historickému centru Lisabonu. Projdeme se čtvrtí Alfama. Z hradu svatého Jiří si užijeme krásné výhledy a ve čtvrti bohémů můžeme den zakončit sklenkou vína. Po snídani začneme prohlídku u geografického centra Lisabonu u sochy Marquêse de Pombal a poté budeme pokračovat elegantní třídou Avenida da Liberdade až  do srdce města na  náměstí Rossio.  Přes uličky staré čtvrti Baixa přejdeme až na monumentalní náměstí Praça do Comércio , které se nachází u řeky Tejo. Společně navštívíme  čtvrť Alfama  s jedinečnou atmosférou  a tradiční čtvrť   Mouraria, historické srdce města s křivolakými uličkami, kachlíkovými domy s balkóny, ze kterých visí čerstvě vyprané prádlo. Dále pak budeme pokračovat   k   hradu svatého Jiří  s úžasnými výhledy na město a navštívíme netradiční katedrálu Sé, na jejímž místě dříve stávala mešita. Prohlídku centra zakončíme v tradiční čtvrti Bairro Alto, která se v posledních třech dekádách stala čtvrtí bohémů, a je to nejlepší místo pro posezení u skleničky vína. Odpoledne volný program s možností užívat si individuálně atmosféru starého města, ochutnat tradiční pokrmy, nakoupit suvenýry či navštívit muzea.
3. den: Dnes se vydáme na lisabonské pobřeží. Prozkoumáme čtvrť Belém, spojenou s portugalskými mořeplavci. A pokud jste ještě neochutnali tradiční pudinkové koláčky, máte se na co těšit… Po snídani pojedeme do čtvrti Belém na pobřeží, odkud před pěti sty lety vyplouvali portugalští mořeplavci za svými zámořskými objevy. Zde navštívíme Mosteiro dos Jerónimos , klášter z 16. století, který je postaven v manuelinském stylu . Jedná se o ojedinělý architektonický styl, který kombinuje klasickou evropskou gotiku s exotickými dekorativními prvky inspirovanými portugalskými objevy . Nedaleko odtud se nalézá   Torre de Belém,  obranná věž z pozdního 15. století , která dnes  patří k jednomu ze symbolů města . V této části města bude možnost ochutnat typické pastéis de Belém,  pudinkové koláče , které se pečou v této čtvrti již více než dvě století a žádná návštěva města se bez ochutnávky této místní speciality neobejde. Nachází se zde také rezidence portugalského prezidenta. V odpoledních hodinách bude následovat volný program. Během něj se nabízí možnost příjemné procházky po pobřeží řeky Tejo až do centra města nebo jízda do centra tramvají a využití volného času přímo ve městě.
4. den: Opustíme Lisabon a vyrazíme za zajímavostmi Porta. Prohlédneme si krásnou výzdobu zdejšího nádraží, zamíříme do čtvrti Ribeira u řeky Douro a nebude chybět ani vyhlášené portské. V ranních hodinách odjezd vlakem z Lisabonu do Porta, kde se po příjezdu ubytujeme v hotelu. Porto je druhé největší město Portugalska zapsané na seznamu UNESCO. Společně se podíváme do centra tohoto úžasného města,   projdeme se křivolakými uličkami a po nábřeží, navštívíme místní katedrálu a bude dostatek volného času, ve kterém nesmíte vynechat ochutnávku slavného portského vína v jednom z mnoha vinných sklípků . Po obědě se vydáme ke katedrále Sé. Cestou se zastavíme na  nádraží São Bento  – dokončeno bylo v roce 1916 a chlubí se krásnou výzdobou typickými kachličkami azulejos . Po prohlídce katedrály budeme sestupovat uličkami do další části města směrem k  řece Douro . Cestou navštívíme kostel São Francisco , jehož interiér je vyzdoben více než dvě stě kilogramy zlata. Nakonec dorazíme do  části Ribeira u řeky Douro zapsané na seznam světového dědictví UNESCO . Právě zde zažijeme jednu z nezapomenutelných atmosfér tohoto města tvořenou barevnými domečky, kavárničkami a restauracemi, živou hudbou a výhledem na symbol města – most Ponte de dom Luís I. Podvečer můžete individuální volno strávit nasáváním atmosféry Ribeiry v jedné z nábřežních restaurací. Se sklenkou vína v ruce můžete pozorovat místní pouliční umělce či nádherný západ slunce nad řekou Douro. V pozdních hodinách návrat do hotelu.
5. den: Budeme pokračovat v objevování Porta a jeho skrytých míst. Vychutnáme si atmosféru čtvrti Baixa s místní tržnicí. Bude čas vyzkoušet typické pokrmy nebo se toulat malebnými uličkami. Navštívíme jednu z dominant města – věž  Torre dos Clérigos  nabízející krásný výhled na celé okolí. Podíváme se na náměstí Praça de Lisboa , kterému dominuje rektorát místní univerzity a kostel Igreja do Carmo, který je ukázkou tradiční portugalské barokní architektury. Budeme pokračovat na hlavní třídu  Avenida dos Aliados , která vede až k moderní radnici. Poté se vydáme do čtvrti Baixa  plné tradičních obchůdků. Nahlédneme na tržnici Bolhão , kde je k dostání téměř cokoliv a která reflektuje každodenní život v Portu. Nemineme ani jednu z největších nákupních ulic Rua da Santa Catarina , kde také najdeme místní nejznámější kavárnu Majestic ve stylu Art Nouveau, založenou již v roce 1921. Následovat bude odpolední volný program s možností ochutnat tradiční pokrmy, nakoupit suvenýry, projít se uličkami města. Pro milovníky architektury doporučujeme návštěvu netypické největší koncertní haly v Portu – Casa da música. Pravou večerní atmosféru města poznáte v ulici Galerias, která je proslulá nočním životem a bary. Ve večerních hodinách návrat na hotel individuálně nebo s průvodcem.
6. den: Po snídani odlet zpět do ČR. S ohledem na letový řád můžete ještě individuálně strávit čas nákupy suvenýrů a dárků. Následně se přesuneme na letiště v Portu a vrátíme se zpět do ČR.