Mallorca – kouzelný ostrov Baleárského souostroví

 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
5 termínů od 3. června 2018
od 21 990 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Valldemossa - Formentor - Port Pollensa - fakultativně Sa Dragonera – fakultativně Palma - Soller – Torrent de Paries – Sa Calobra - fakultativně Porto Cristo Ostrov patří bezesporu k nejkrásnějším a nejzajímavějším ve Středozemním moři. Mallorca je jako stvořená pro poznávání jak přírodních krás (divoké pohoří Serra de Tramuntana dosahující výšky přes 1400m n.m., rozeklané pobřeží s útesy, úchvatné soutěsky, krasové jeskyně) tak i kulturních památek. Svou rozmanitostí zaujme a příjemně překvapí každého návštěvníka. Celý popis ...
Mallorca – kouzelný ostrov Baleárského souostroví

Termíny a ceny

červen 2018

03.06. - 10.06.2018 neděle - neděle
polopenze letecky (Praha)
21 990 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
17.06. - 24.06.2018 neděle - neděle
polopenze letecky (Praha)
22 990 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

červenec 2018

08.07. - 15.07.2018 neděle - neděle
polopenze letecky (Praha)
22 990 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
29.07. - 05.08.2018 neděle - neděle
polopenze letecky (Brno)
22 990 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

srpen 2018

19.08. - 26.08.2018 neděle - neděle
polopenze letecky (Praha)
22 990 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

září 2018

09.09. - 16.09.2018 neděle - neděle
polopenze letecky (Praha)
22 990 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
23.09. - 30.09.2018 neděle - neděle
polopenze letecky (Brno)
22 990 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • 7 ubytování
 • 7 polopenzí
 • leteckou přepravu Praha Palma Praha, Brno Palma Brno
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer do/z hotelu
 • výlety na Mallorce dle programu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 12500 Kč (příplatek: 260 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 25000 Kč (příplatek: 570 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 4900 Kč)
 • fakultativní výlet na ostrov Sa Dragonera (příplatek: 750 Kč)
 • fakultativní výlet Jeskyně a Porto Cristo (příplatek: 1300 Kč)
 • fakultativní výlet Večerní Palma (příplatek: 1050 Kč)
 • vstupy, místní dopravu, pobytové taxy, fakultativní služby cca 50 EUR

Popis zájezdu

Mallorca – kouzelný ostrov Baleárského souostroví

Valldemossa - Formentor - Port Pollensa - fakultativně Sa Dragonera – fakultativně Palma - Soller – Torrent de Paries – Sa Calobra - fakultativně Porto Cristo

Ostrov patří bezesporu k nejkrásnějším a nejzajímavějším ve Středozemním moři. Mallorca je jako stvořená pro poznávání jak přírodních krás (divoké pohoří Serra de Tramuntana dosahující výšky přes 1400m n.m., rozeklané pobřeží s útesy, úchvatné soutěsky, krasové jeskyně) tak i kulturních památek. Svou rozmanitostí zaujme a příjemně překvapí každého návštěvníka.
IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.

Stravování: polopenze

Polopenze snídaně a večeře formou švédských stolů.

Doprava: letecky

Praha a Brno dle výběru

Ubytování: hotel ***

Ubytování je zajištěno v hotelu *** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Hotel ve vzdálenosti do 200 m od pláže. Jednolůžkový pokoj pouze na vyžádání.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy a Brna (dle výběru) na ostrov Mallorca . Transfer a ubytování v hotelu.
2. den: Snídaně, dopoledne induviduální volno, odpoledne návštěva nejhezčí vesnice ostrova,Valldemossy , kde si užijete procházku po úzkých kamenných uličkách s malebnými průčelími domů pokrytých kvetoucími květinami nebo můžete posedět v některé typické kavárně. Nejznámější památkou Valdemossy je bývalý kartuziánský klášter – La Cartuja, kde strávil zimu roku 1838 extravagantní pár, Frederik Chopin a George Sandová. Ve volném čase možnost návštěvy kláštera.
3. den: Snídaně, odjezd na celodenní výlet na severní pobřeží ostrova. Nejdříve se vydáte přes přístav Port de Pollensa k mysu Formentor, nádhernému skalnatému útesu omývanému ocelově modrým mořem. Volno ke koupání nebo možnost zúčastnit se pěší túry přes vyhlídku Castellet k zátoce Cala Figuera. Nástup na loď (za příznivého počasí) a plavba do přístavu Port Pollensa, pokračování do Pollensy , prohlídka půvabného starobylého městečka, kulturní metropole severu, s proslulým schodištěm Calvari s 365 schody lemovanými letitými cypřiši a s překrásnými vyhlídkami do okolí. Návrat na ubytování, večeře.
4. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Fakultativně výlet lodí podél jihozápadního pobřeží plného pěkných zátok a skalnatých výběžků k ostrovu Sa Dragonera, který byl prohlášen přírodní rezervací. Volno na ostrově a po té pokračování do zátoky Egos na koupání a šnorchlování. Malé občerstvení na lodi.
5. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Od července fakultativně večerní návštěva Palmy spojená s panoramatickou projížďkou lodí kolem nasvíceného města a proslulého přístavu.
6. den: Snídaně, celodenní výlet s nezapomenutelným cestováním po nejhezčích přírodních místech severozápadní části ostrova. Z Palmy se vydáte historickým vlakem na 50minutovou cestu do Solleru, půvabného městečka ukrytého v údolí pohoří Tramuntana, po cestě budete míjet plantáže s pomerančovníky a mandlovníky a projedete řadou tunelů. Ze Solleru sjedete vyhlídkovou tramvají do malebného přístavu Port Soller, zde nasednete na loď a poplujete do ústi rajského kaňonu Torrent de Pareis. Následuje volný čas ke koupání v moři nebo k procházce soutěskou, ze které ústí do moře dva horské potoky. Po té se proslulou horskou cestou Sa Calobra budete vracet na ubytování. Po cestě zastávka v historické lisovně olivového oleje Tafona de Caimari, kde budete mít možnost prohlédnout si tradiční výrobnu i ochutnat výborný místní olej, večeře.
7. den: Snídaně, pobyt u moře, individuální volno, večeře. Fakultativně výlet na východní pobřeží ostrova, kde se nacházejí unikátní jeskyně, jejichž návštěva je spojená s koncertem klasické hudby na jezeře. Během výletu navštívíte i malebný rybářský přístav Porto Cristo, kde volno k procházkám, posezení u kávy nebo vykoupání. Na cestě zpět zastávka v Els Calderers, v typické usedlosti z 18. stol., kde se seznámíte s místními zvyky a okusíte zdejší delikatesy.
8. den: Snídaně, individuální volno, dle času odletu transfer na letiště, odlet do Prahy a do Brna.