To nejlepší ze Srí Lanky + MALEDIVY S KOUPÁNÍM (letecky z Prahy)

Ubytování: hotel *** Doprava: letecky Strava: vlastní
1 termín od 20. listopadu 2024

Cena zájezdu

od 95 990 Kč 115 490 Kč


Exotické zážitky ze Srí Lanky a Malediv z první ruky… Poznáte Cejlon jako nikdo jiný, náš průvodce vám ukáže utajená místa a navíc zrelaxujete v luxusním resortu tropického ráje. Zhlédnete národní parky Horton Plains a Minneriya, úchvatné buddhistické chrámy i největší město Kolombo, užijete si projížďku džípy mezi stády divokých slonů a průzračné moře. Objevujte pravou exotiku Srí Lanky a Malediv jako cestovatel! Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak. Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o... Celý popis

To nejlepší ze Srí Lanky + MALEDIVY S KOUPÁNÍM (letecky z Prahy)

Termíny a ceny

13.11. - 24.11.2024 středa - neděle
vlastní letecky
115 490 Kč
cena za 12 dní
20.11. - 30.11.2024 středa - sobota
vlastní letecky
95 990 Kč
cena za 11 dní
20.11. - 01.12.2024 středa - neděle
vlastní letecky
Sleva 17% 115 490 Kč 95 990 Kč
cena za 12 dní

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha – Kolombo včetně letištních tax (s 1 přestupem)
 • letenka Kolombo – Male včetně letištních tax
 • letenka Male – Praha včetně letištních tax (s 1 přestupem)
 • lodní doprava z Male na resort na Maledivách a zpět
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel
 • transfer během celého zájezdu
 • 9x ubytování (2x Sigiriya, 1x Kandy, 1x Nuwara Eliya, 1x Kolombo, 4x Maledivy)
 • 5x polopenze na Srí Lance
 • 4x plná penze na Maledivách
 • český průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • místní průvodce
 • výlety a vstupy v Polonnaruwa, Sigiriya, chrám Buddhova zubu, muzeum drahokamů v Kandy

Cena nezahrnuje

 • vstupné na místě (jeskyně Dambulla: cca 15 USD/os., jeep safari v NP Minneriya: cca 65 USD/os., vstup do NP Horton Plains: cca 65 USD/os., ajurvédská masáž: cca 30 USD/os.)
 • bakšišné
 • cestovní pojištění
 • vyřízení vstupu na Srí Lanku 1 600 Kč/os
 • příplatek za all inclusive na Maledivách 8 400 Kč/os./celý pobyt
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 19 990 Kč

  • Poznávací zájezdy
  • Krásy přírody

Popis zájezdu

To nejlepší ze Srí Lanky + MALEDIVY S KOUPÁNÍM (letecky z Prahy)

Exotické zážitky ze Srí Lanky a Malediv z první ruky… Poznáte Cejlon jako nikdo jiný, náš průvodce vám ukáže utajená místa a navíc zrelaxujete v luxusním resortu tropického ráje. Zhlédnete národní parky Horton Plains a Minneriya, úchvatné buddhistické chrámy i největší město Kolombo, užijete si projížďku džípy mezi stády divokých slonů a průzračné moře. Objevujte pravou exotiku Srí Lanky a Malediv jako cestovatel!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu:  kabinové zavazadlo o rozměrech 55 x 38 x 20 cm (celkový součet stran max. 114 cm) a max. hmotnosti 7 kg (toto zavazadlo patří na palubu letadla, rozměry jsou včetně držadla, postranní kapsy a koleček)

Zavazadlo v ceně zájezdu:  odbavované zavazadlo o hmotnosti do 30 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)


Podmínky vždy platí pro jednoho cestujícího, pokud není uvedeno jinak.

Hmotnosti zavazadel nelze sčítat.

Každý pasažér musí mít své vlastní zavazadlo dle uvedených podmínek. Zavazadlo k odbavení (pokud není v ceně) lze objednat nejpozději 30 dní před termínem zájezdu.

Cestovní pojištění: Kooperativa B Svět (100 Kč / den / osoba)
Slavia D - Travel High 2.0 + STORNO (174 Kč / den / osoba)
Slavia E - Travel OVERSEAS 2.0 + STORNO (250 Kč / den / osoba)
Srovnání pojištění

Ubytování: hotel ***

nocleh s polopenzí v 3* hotelech ve městech Sigiriya, Kandy, Nuwara Eliya a Kolombu
luxusní resort na Maledivách

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy v odpoledních hodinách s přestupem do Kolomba.
2. den: Přílet na letiště v Kolombu v ranních hodinách, transfer na hotel v Sigiriya a odpočinek. Dle časových možností a zájmu lze na místě zajistit speciální ajurvédskou masáž.
3. den: Dnes nás čeká návštěva starobylého města Polonnaruwa a odpoledne se vydáme na safari do NP Minneriya.  Po snídani se vydáme  do starobylého města  Polonnaruwa, které dosáhlo svého největšího rozkvětu ve 12. století, kdy  zde byly vybudovány rozsáhlé paláce a zahrady s velkým množstvím soch Buddhů . V tomto čase byla Polonnaruwa hlavním městem království, ale s přesunem královského dvora, bylo město  na dlouhou dobu zapomenuto v džungli a teprve nedávno znovu objeveno . Díky tomu se mnoho původních staveb zachovalo až do dnešních dnů a právem je toto město od roku 1982 zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO . Odpoledne  se přesuneme do NP Minneriya, který patří k těm nejkrásnějším na Srí Lance  Těšit se můžeme na obrovská stáda slonů indických , díky kterým patří park k těm nejoblíbenějším. Když budeme mít štěstí, uvidíme i malá slůňata při koupání . Kromě toho budeme moci pozorovat i makaky či velké množství exotického ptactva . Po parku se budeme pohybovat v zapůjčených džípech, ze kterých se nám naskytne romantický výhled na dechberoucí západ slunce. Návrat na hotel v Sigiriya ve večerních hodinách.
4. den: Výlet na Lví skálu Sigiriya, návštěva jeskynního chrámu Dambulla a ajurvédských zahrad koření. Nejprve se vydáme navštívit jeden z  nejznámějších symbolů Srí Lanky,  Lví skálu Sigiriya, která je zapsána na seznam památek UNESCO . Již z dálky zaujme svou jedinečností v okolní krajině. Mezi místními je tato  posvátná skála známá jako pevnost v oblacích nebo jako palác neřesti . Z vrcholu se nám naskytne krásný výhled do okolní krajiny plné zeleně a nalezneme zde ruiny paláců. Pod skálou jsou zase vybudovány rozsáhlé zahrady s vodními příkopy a fontánami, které se uchovaly do dnešních dnů. Odpoledne navštívíme jeskynní chrám Dambulla  (UNESCO), který patří k nejrozsáhlejším a nejlépe zachovalým jeskynním chrámům na Srí Lance . Budeme zde moci obdivovat krásné chrámy plné maleb a buddhistických či hinduistických soch. Na závěr dnešního dne nás čeká zajímavá návštěva   ajurvédské zahrady koření, kde budeme mít příležitost zhlédnout, jak se pěstuje vanilka, skořice, kardamon a jiné druhy exotického koření. Ve večerních hodinách přejezd na ubytování do Kandy. 
5. den: Prohlídka chrámu Buddhova zubu, čajových plantáží a čajové továrny, návštěva vodopádu Ramboda a města Nuwara Eliya. Ráno se vydáme na výlet do  jednoho z nejdůležitějších svatostánků na Srí Lance, do  chrámu Buddhova zubu, ve kterém se nachází relikvie Buddhův zub. Poté se krátce zastavíme v muzeu, kde se dozvíme zajímavé informace o těžbě drahokamů. Z muzea se přesuneme na čajové plantáže, kde se nám naskytne úchvatný pohled na  kopce poseté čajovými keři, které hrají všemi odstíny zelené barvy . Při troše štěstí mezi keři zahlédneme i sběračky s nůšemi na zádech. Cestou uděláme krátkou zastávku u krásného  vodopádu Ramboda, který padá z výšky 109 metrů do malého jezírka  uprostřed zeleně a vytváří nádhernou   scenérii.  A v  čajové továrně Mackwood , která dodává čaj i britské královně, se dozvíme vše o zpracování čaje  – zjistíme, jaký je rozdíl mezi černým a zeleným čajem, a nebude chybět ani ochutnávka pravého cejlonského čaje, který se na Srí Lance obvykle vaří velmi silný a podává se s horkým mlékem a cukrem. Na závěr nás čeká prohlídka města Nuwara Eliya , které bývá často nazýváno „Malá Anglie“ . Díky svému mírnému vysokohorskému podnebí totiž zdejší krajina připomíná Britské ostrovy. Dochovalo se tu i mnoho koloniálních budov a zdejší typ čaje Orange pekoe patří k nejkvalitnějším na světě. Ubytování v Nuwara Eliya.
6. den: Celodenní výlet na Hortonské pláně. Dnes se v brzkých ranních hodinách vydáme na celodenní výlet  do  Národního parku Horton Plains, který je známý pro svou krásnou přírodu. Nejprve ráno vyrazíme  k vyhlídce World´s end (Konec světa) , kde je na okraji skal zbudovaná plošina, pod kterou se nachází úctyhodný sráz dosahující hloubky necelých 900 metrů. Poté nás čeká příjemná procházka (cca 8 kilometrů) tímto parkem. Jedná se o krásnou oblast pokrytou lesy, jezery a vodopády zapsanou na seznamu UNESCO . Kromě krásné přírody budeme moci obdivovat i velké množství ptáků a jiné exotické zvěře.  V pozdním odpoledni nás čeká delší přejezd na hotel v hlavním městě Kolombu.
7. den: Dopoledne prohlídka největšího města Srí Lanky Kolomba a poté odlet na Maledivy. Před odletem nás čeká ještě krátká prohlídka města Kolombo. Vydáme se  do staré části města , kde sídlí oficiální rezidence prezidenta. Uvidíme zde hinduistické chrámy, kostely, mešity a muzea. Dále nevynecháme návštěvu staré pevnosti, u které se nachází  rušné tržiště Pettah , které bude vynikající zastávkou na poslední nákupy před odletem na Maledivy . Odlet dle letového řádu do Male a poté přesun lodí k resortu.  Přejezd na Maledivy, ubytování a večeře.
8. den: Celodenní odpočinek na Maledivách. Maledivy vás uchvátí dlouhými plážemi s jemným bílým pískem a blankytně průzračným mořem. Zdejší moře je rájem pro všechny milovníky šnorchlování a potápění. Dopřejte si luxusní odpočinek na jednom z nejkrásnějších souostroví světa.
9. den: Celodenní odpočinek na Maledivách. Dnes budeme pokračovat v lenošení na tomto úžasném ostrově. A pokud by vás přece jen nebavilo lenošení, tak je k dispozici také nabídka fakultativních výletů jako např. projížďka lodí či návštěva hlavního města Malediv, metropole Male. 
10. den: Celodenní odpočinek na Maledivách. Dnešní den můžete využít k odpočinku na pláži.
11. den: Odpočinek na pláži a večer odjezd na letiště a odlet zpět do ČR. Dnešní den je možné využít k lenošení na pláži a milovníci adrenalinových sportů mohou vyzkoušet například šnorchlování , které je v této oblasti vyhlášené. V podvečerních hodinách bude odjezd na letiště do Male a následně odlet zpět do ČR.
12. den: V brzkých odpoledních hodinách přílet zpět do Prahy.