Horskými vláčky po Švýcarsku II

Pro ty, kteří se rádi projedou vlakem a ještě k tomu v nádherné horské krajině švýcarských Alp, jsme připravili nový zájezd, který vás seznámí s historickou parní železnicí Furka Dampfbahn, nejstrmější otevřenou pozemní lanovkou v Evropě Gelmerbahn a také s nejstrmější zubačkou na světě na Pilatus. Budete se moci vyvézt otáčivou kabinou lanovky na Titlis i shlédnout jedinečné vodopády uvnitř skály u Lauterbrunnenu. Projdeme se pod proslulou severní stěnou Eigeru, která patří k nejtěžším horolezeckým stěnám v Alpách. Celý popis

Horskými vláčky po Švýcarsku II

Termíny a ceny

13.08. - 18.08.2024 úterý - neděle
polopenze autokarem
10 990 Kč
cena za 6 dní (3 noci)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • 3x polopenze (česká kuchyně)
 • 3x ubytování (2-3 lůžkové pokoje)
 • průvodce
 • dopravu autobusem

Cena nezahrnuje

 • jízdné na vláčky a lanovky
 • U tohoto zájezdu jsou nutné rezervace předem na vlaky a lanovky, nejpozději dva měsíce před odjezdem:
 • 2. den – Pilatus
 • 3. den – Výjezd na Jungfraujoch
 • 4. den – lanovka Gelmerbahn a parní vlak Furka Dampfbahn

Výlety

 • 1/1 pokoj (příplatek: 1200 Kč)
 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 305 Kč)
 • Zpáteční jízdenka Gelmerbahn s rezervací dospělý, nutná platba předem, nelze zakoupit na místě kvůli omezené kapacitě lanovky a velkému zájmu o ni (příplatek: 1140 Kč)
 • Zpáteční jízdenka Gelmerbahn s rezervací děti do 15,99 let, nutná platba předem, nelze zakoupit na místě kvůli omezené kapacitě lanovky a velkému zájmu o ni (příplatek: 570 Kč)
 • Nutná závazná rezervace jízdy na Jungfraujoch, Pilatus a parním vlakem Furka Dampfbahn předem v CK, již při přihlášení. Platba na místě.

  • Poznávací zájezdy
  • Krásy přírody

Popis zájezdu

Horskými vláčky po Švýcarsku II

Pro ty, kteří se rádi projedou vlakem a ještě k tomu v nádherné horské krajině švýcarských Alp, jsme připravili nový zájezd, který vás seznámí s historickou parní železnicí Furka Dampfbahn, nejstrmější otevřenou pozemní lanovkou v Evropě Gelmerbahn a také s nejstrmější zubačkou na světě na Pilatus. Budete se moci vyvézt otáčivou kabinou lanovky na Titlis i shlédnout jedinečné vodopády uvnitř skály u Lauterbrunnenu. Projdeme se pod proslulou severní stěnou Eigeru, která patří k nejtěžším horolezeckým stěnám v Alpách.

Stravování: polopenze

česká strava připravovaná na místě českou kuchařkou

Program zájezdu

1. den: odjezd z Prahy ve večerních hodinách. Přejezd do Švýcarska.
2. den: Výjezd na PILATUS, nejvýznamnější horu této oblasti s fantastickými výhledy na celou oblast středního Švýcarska. Svezete se nejstrmější zubačkou na světě. Nahoře vycházka tzv. Dračí stezkou a výstup k vyhlídkovým bodům (celkem tři vrcholy). Cestou do Andermattu zastávka v soutěsce SCHÖLENEN a krátký okruh s prohlídkou Ďáblova mostu. Dojezd do Andermattu, ubytování (odpoledne po programu).
3. den: Dopoledne starou parní železnicí FURKA DAMPFBAHN pod průsmykem Furka z Realpu do Gletsche a odtud dále naším autobusem. Jedná se o nostalgickou, pomalou jízdu historickým parním vlakem tak, jako jezdili před 100 lety pod ledovec Rhonegletscher. Budete si moci užít nejen horskou krajinu, ale také si z blízka prohlédnout historickou parní lokomotivu i se podívat do prostoru strojvedoucího. Odpoledne nejstrmější otevřenou lanovkou v Evropě k jezeru GELMERSEE (lanovku je nutno uhradit předem v Kč - viz příplatky - kvůli omezené kapacitě lanovky). Pěší okruh kolem Gelmersee (cca 2-2,5 hod. chůze).
4. den: Celodenní výlet do Bernských Alp , pod slavnou trojici hor Eiger – Mönch - Jungfrau . Za velmi dobrého počasí výjezd na JUNGFRAUJOCH (3 454 mnm.) – nejvýše položené nádraží v Evropě, ledovcová jeskyně, vycházky ve vrcholové oblasti, jedinečné pohledy na okolní čtyřtisícovky i na Konkordiaplatz – začátek nejdelšího alpského ledovce Aletschgletscher (nutná rezervace předem v CK, platba na místě). V případě špatného počasí výjezd vlakem na Kleine Scheidegg a turistika v oblasti vrcholu Mänlichen. Přejezd do „údolí vodopádů“- LAUTERBRUNNENTAL . Zde vycházka k TRÜMMELBAŠSKÝM VODOPÁDŮM - 10 ledovcovým kaskádovitým vodopádům v nitru hory. Návrat na ubytování večer.
5. den: Výjezd otáčivou lanovkou Titlis Rotair na KLEIN TITLIS (3 028 m.), kde se nachází 100 metrů dlouhý a nejvýše v Evropě položený visutý most a také zajímavá ledovcová jeskyně. Výhledy na Bernské i Urnijské Alpy. Sjezd na mezistanici a pohodový okruh (cca 3,5 km) kolem jezera TRÜBSEE, případně nově otevřená pěší cesta k vodopádům spadajícím z ledovců v oblasti Titlisu. Přejezd do ČR.
6. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách. Pořadí jednotlivých výletů může být přehozeno.