Cestujte a poznávejte s námi svět

Okružní plavby v červnu z Janova

Okružní plavby z Janova jsou pro Čechy jedny z nejdostupnějších. Z přístavu odplouvají zejména výletní lodě společnosti MSC a Costa. Během okružních plaveb poznáte celé Středomoří.
13. června 2022

Přístavy se otevírají, vyplouváme

Přinášíme novinky ze světa okružních plaveb. Po dlouhé pauze je opět možné volně se vylodit v přístavech po celém Středozemí a poznávat na vlastní pěst. Vybrali jsme pro Vás červnové termíny plaveb za velmi příznivé ceny, s odplutím z Janova, tedy z jednoho z nejdostupnějších evropských přístavů...

Na okružní plavbě se rozhodně nudit nebudete. Ani v té nejmenší (a tedy i nejlevnější) vnitřní kajutě nepobudete dlouho, protože většinu času strávíte poznáváním přístavů nebo relaxací na palubě. Loď totiž nabízí nepřeberné množství nejrůznějších zážitků - počínaje vynikající gastronomií a kulturou konče.

Pohodlí při plavbě a výhled z desítek restaurací na palubě

Vyplujte z Janova jako Kolumbus

Vyplujte z Janova! Vždyť je to město, ze kterého vyplouval na své poznávací plavby i Kryštof Kolumbus! Janov je zejména přístav, a to největší v celé Itálii. Už od středověku hrál důležitou roli a byl jedním z nejvýznamnějších center obchodu s orientem.

V přístavu nyní kotví lodě všech typů a velikostí, i obrovské zaoceánské lodě či nádherné jachty. Rozloha přístavu činí neuvěřitelných 130 000 m². Hlavním zdrojem příjmů Janova jsou překladiště velkých nákladních kontejnerů a ropy. Dominantou celého přístavu je maják, který dnes Italové nazývají jednoduše Lanterna. Je nejvyšším cihlovým a zároveň nejdéle fungujícím majákem světa.

Výletní lodě MSC

Do Janova jednoduše autem

Janov je pro nás jedním z nejdostupnějších přístavů. Suverénně nejjednodušší je vyrazit vlastním vozem. Pokud plujete s rodinou, je to zároveň i nejlevnější způsob dopravy k lodi. Cesta trvá přibližně 10-11 hodin a většinu přejedete po dálnici. Automobil můžete zanechat na placeném parkovišti přímo v přístavu (objednat místo a zaplatit jej můžete ještě z pohodlí domova), tedy jen pár set metrů od přístavního terminálu. Jakmile vystoupíte z auta, výletní lodě uvidíte přímo před sebou. Za týden parkování osobního auta zaplatíte přibližně 80 EUR za venkovní stání a 110 EUR za vnitřní stání (ceny za červen 2022). Příjezd a odjezd musíte plánovat mezi 7. a 22. hodinou, v noci je parkoviště uzavřené.

Fontána v italském městě Janov

Autobusem, vlakem nebo letadlem

Do Janova je možné doletět z Vídně, nebo z Prahy do Milána a odtud se nechat přepravit transferem. Z Vídně je také možné využít autobusovou dopravu.

Všechny plavby po Středomoří

MSC Divina

Nejkrásnější přístavy Středomoří

I Vy můžete poznávat svět... Vydejte se na palubě výletní lodi třeba do Marseille, Barcelony, Palerma, do Neapole, na Ibizu nebo třeba do tuniského přístavu La Goulette... V Barceloně můžete ochutnat vynikající katalánskou kuchyni, nebo se vydat po stopách legendárního architekta Antonia Gaudího, který zde zanechal desítky výjimečných staveb. V Marseille můžete pártat po tajemství ostrova If a hraběte Monte Christo, nebo se vydat na výlet do papežského Avignonu. V Neapoli si můžete dopřát degustační den s nejlepšími italskými specialitami, nebo třeba navštívit antické Pompeje či barevný prosluněný ostrov Capri.
Okružní plavby nabízejí desítky zajímavých výletů v rámci každého z plavebních okruhů...

Navštívíte Pompeje nedaleko Neapole

Co všechno víte o Kolumbovi, mořeplavci a objeviteli z Janova?

Kryštof Kolumbus je bezpochyby neslavnějším janovským rodákem. Narodil se zde pravděpodobně v roce 1451.

  • Rodný dům Kryštofa Kolumba Casa di Colombo navštíví ročně tisíce poznáníchtivých turistů. Je to malý skromný dům, ve kterém rodina pobývala v letech 1455 - 1470. Původní dům byl v 17. století zničen, současná podoba je zdařilou rekonstrukcí.
  • Kolumbus podnikl celkem 4 zaoceánské plavby přes Atlantik. Poprvé v roce 1492 doplul místo do Japonska k břehům Bahamských ostrovů. Místo přistání pojmenoval San Salvador. Při dalších třech výpravách navštívil Velké i Malé Antily, Venezuelu a Střední Ameriku.
  • Protože Kolumbus zprvu nevěděl, že místo do Asie doplul na úplně jiný kontinent, nazval zdejší obyvatele Indios (tedy španělsky Indové).
  • Ještě dávno před Kolumbem (kolem roku 1000) doplul do Ameriky Viking Leif Eriksson a založil zde osadu. Podle archeologických nálezů se jednalo zřejmě o oblast ostrova Newfoundland. To v dobách Kolumba ale nikdo netušil.