Brazilské dobrodružství - Rio de Janeiro, vodopády Iguazu, deštné pralesy, Amazonie a jaugáři v Pantanalu

Ubytování: hotel Doprava: letecky Strava: snídaně
1 termín od 22. září 2026

Cena zájezdu

od 182 490 Kč


Brazilské dobrodružství - Rio de Janeiro, vodopády Iguazu, deštné pralesy, Amazonie a jaugáři v Pantanalu

Termíny a ceny

22.09. - 08.10.2026 úterý - čtvrtek
snídaně letecky (Praha)
182 490 Kč
cena za 17 dní (16 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha – Rio de Janeiro vč. let. tax a poplatků, transfery z letiště na hotel, místní přelet Rio de Janeiro – Curitíba, Curitíba – Cuiabá, Cuiabá – Manaus, Manaus - Foz do Iguazu, Foz do Iguazu – Riode Janeiro, lístek na vlak Serra Verde, 15x nocleh v hotelu, 12x snídaně, 3x plná penze v Pantanalu, výlety místním mikrobusem, vstup do parku Pantanal, vstupy: na sochu Krista Spasitele, vodopády Iguazu, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní vstupy (let vrtulníkem na Rio de Janeirem, výlet na lodi se západem slunce, lekce samby, mořský svět AquaRio, prohlídka favely) a bakšišné, ostatní stravu a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 1lůžkový pokoj 14 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 785 Kč, do 90 000 Kč za 2 585 Kč, do 150 000 Kč za 2 985 Kč

    • Pobytové zájezdy
    • Exotika

Popis zájezdu

Brazilské dobrodružství - Rio de Janeiro, vodopády Iguazu, deštné pralesy, Amazonie a jaugáři v Pantanalu


Program zájezdu

1. den: ráno odlet z Prahy do RIO DE JANEIRO, shuttle na hotel, ubytování v centru, odpočinek. Ubytování na pláži COPACABANA.
2. den: po snídani navštívíme vrchol CORCOVADO se SOCHOU JEŽÍŠE a následně nás bude čekat návštěva národního parku TIJUCA s vyhlídkou na město VISTA CHINESA. Vydáme se na krátký pěší výlet na vrchol PEDRA BONITA s výhledem na jižní Atlantik. Podle času se stavíme u stadionu Maracaňa a potom nás čeká už jen relax a večeře. Ubytování na pláži Copacabana.
3. den: ráno se nasnídáme na hotelu a vrhneme se na prohlídku města. Projdeme čtvrť SANTA TERESA a RUINAS, projedeme se proslulou tramvají, navštívíme historickou portugalskou knihovnu nebo proslulou kavárnu Colombo. V odpoledních hodinách se vydáme do čtvrti URCA kde si budeme moci odpočinout na pláži a západ Slunce budeme pozorovat z SUGARLOAF MOUNTAIN "homole cukru”. Ubytování na pláži Copacabana.
4. den: volno na pláži Copacabana, fakultativně návštěva favely s lokálním průvodcem. Večer přelet do města CURITÍBA.
5. den: Dnes se vydáme na celodenní výlet po jedné z nejkrásnějších železnic jižní Ameriky do národního parku MATA ATLÂNTICA, který je zapsán na seznamu UNESCO. Ve městě MORRETES vyzkoušíme speciality místní kuchyně. Cestou zpátky možná stihneme i botanickou zahradu s nádherným skleníkem nebo železnou budovu Opery s vodopádem. Ubytování v CURITIBA.
6. den: Po snídani přelet do Cuiabá, odkud se soukromým transferem vydáme do národního parku PANTANAL za pozorováním divokých jaguárů. Bude nás čekat pobyt v brazilské džungli s lokálním průvodcem (zahrnuje plnou penzi).
7. den: PANTANAL a pozorování jaguárů, relax.
8. den: PANTANAL a pozorování jaguárů, relax.
9. den: Návrat do Cuiabá, odlet do MANAUS. Ubytování ve městě.
10. den: Tento den zahájíme 4 denní tour do AMAZONIE s místním průvodcem. V odpoledních hodinách přejezd do Amazonského pralesa, kde strávíme následující dny.
11. den: Vydáme k řece RIO NEGRO pozorovat růžové delfíny. Pro odvážlivce bude možnost si s delfíny i zaplavat. Také nás uchvátí dvoubarevný soutok řek Rio Negro a Rio Soliomes, kterému místní říkají Encontro das Águas.
12. den: Den v AMAZONSKEM PRALESE s domorodci.
13. den: východ Slunce nad Amazonkou, po snídani návrat do Manaus a odlet na VODOPÁDY IGUAZU.
14. den: Prohlídka vodopádů z brazilské strany, projížďka na safari lodi, odpoledne návštěva jedné z největších přehrad na světě ITAIPÚ, večer relax na hotelu.
15. den: výlet do Argentiny, odkud uvidíme vodopády IGUAZU z jiného úhlu, zastavíme na místě, kde se spojují hranice 3 států, odpoledne prohlídka ptačího parku, večer relax na hotelu, případně společná večeře a rozloučení s Brazílií.
16. den: po snídani se vydáme na letiště a čeká nás odlet do Evropy.
17. den: přílet do PRAHY.