Kouzlo jižní Moravy s návštěvou Rakouska

Ubytování: hotel Doprava: autokarem Strava: polopenze
1 termín od 13. srpna 2024

Cena zájezdu

od 9 670 Kč 9 870 Kč


LEDNICE, VALTICE, VRANOV, ZNOJMO, MIKULOV A KITTENBERSKÉ ZAHRADY Národní park Podyjí - Thayatal patří k nejmenším národním parkům na evropském kontinentu, ale svým významem a svými jedinečnostmi - hlavně bohatstvím druhů rostlin a živočichů je skutečně mimořádný. Tento zájezd vás zavede do této krásné krajiny, ale i do těsné blízkosti Pálavy. Navštívíte i zámky Lednice a Vranov nad Dyjí (popř. Mikulov a hrad Znojmo) a budete obdivovat i rakouské Kittenberské zahrady. Celý popis

Termíny a ceny

13.08. - 18.08.2024 úterý - neděle
polopenze autokarem
9 670 Kč
cena za 6 dní (5 nocí)

Informace o cenách

Slevy

 • Seniorská sleva 55+: 300 Kč (nesčítá se s jinými slevami) (sleva: -300 Kč)

Cena zahrnuje

 • 5x nocleh s polopenzí v hotelu*** – dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím
 • snídaně bufet a dvouchodová večeře
 • doprava
 • průvodce
 • povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje

 • místní taxy 20 Kč / osoba / noc
 • příplatek na 1/1 2200 Kč (příplatek: 2200 Kč)
 • informace - vstupné a jízdné lodí - počítejte cca 1.100 Kč cca 40 EUR

  • Poznávací zájezdy

Popis zájezdu

Kouzlo jižní Moravy s návštěvou Rakouska

LEDNICE, VALTICE, VRANOV, ZNOJMO, MIKULOV A KITTENBERSKÉ ZAHRADY
Národní park Podyjí - Thayatal patří k nejmenším národním parkům na evropském kontinentu, ale svým významem a svými jedinečnostmi - hlavně bohatstvím druhů rostlin a živočichů je skutečně mimořádný. Tento zájezd vás zavede do této krásné krajiny, ale i do těsné blízkosti Pálavy. Navštívíte i zámky Lednice a Vranov nad Dyjí (popř. Mikulov a hrad Znojmo) a budete obdivovat i rakouské Kittenberské zahrady.

Ubytování: hotel

hotel - dvoulůžkové pokoje s vl. přísl.

Program zájezdu

1. den: Odjezd časně ráno, dojezd na Moravu. Znojmo - návštěva města, které patří mezi historicky nejzajímavější města jižní Moravy - prohlídka historického centra, možnost návštěvy Znojemského podzemí a vycházky na Hradiště - z cesty se otevírají krásné výhledy na staré město. Nocleh.
2. den: Návštěva Lednicko - valtického areálu (UNESCO) – “Zahrady Evropy“. Jedná se o nejrozsáhlejší parkově upravenou krajinu na světě. Navštívíme zámek Valtice a zámek Lednice ve stylu romantické novogotiky a budete se moci projít v nádherném rozlehlém parku s minaretem, Janovým hradem, zámeckým skleníkem a zámeckými rybníky. Možnost fakultativní plavby loďkou po Dyji s krásnými výhledy na zámek a lužní les. Návrat na nocleh.
3. den: Pavlovské vrchy – hřeben Pavlovských vrchů se zvedá mezi Dolními Věstonicemi a Mikulovem. Zdatnější turisté mohou absolvovat tuto trasu přes Dívčí Hrady, Sirotčí Hrádek – zřícenina hradu nad Klentnicí - celková délka cca 13 km do Mikulova. Pro ostatní je možnost zkrácení trasy nebo event. výstup na Svatý kopeček - nejjižnější vrchol Pálavských vrchů (státní přírodní rezervace) - výhled na město Mikulov i do Rakouska. Mikulov – prohlídka historického jádra města (městská památková rezervace), kterému vévodí krásný zámek. Volno, individuální program v Mikulově. Návrat na nocleh.
4. den: Výlet do Rakouska - návštěva Kittenberských zahrad - jedněch z nejkrásnějších rakouských ukázkových zahrad, které si jejich majitelé hýčkají již 30 let. Najdete zde růžovou zahradu, alpskou zahradu, zahradu leknínů, venkovskou selskou zahradu, zahradu z Waldviertlu, zahradu smyslů, zahradu pokušení, zahradu Feng Shui, zahradu ohně, vodní zahradu a řadu dalších. Poté přejedeme do rakouského městečka Laa an der Thaya, které se nachází přímo za hranicemi, a odpočineme si v termálních pramenech místních termálních lázní s několika krytými i otevřenými bazény /voda, teplo, světlo, hudba/, eventuelně prohlídka městečka. Návrat na nocleh.
5. den: Dnešní den se budeme věnovat procházkám v NP Podyjí a mezi vinicemi v okolí města Znojma. Z Mašovic si vyjdeme na vyhlídku Králův stolec – cca 2,8 km jedna cesta a z Hnanice přes Fladniczské vřesoviště na vyhlídku Devět mlýnů. Obě vycházky skýtají krásné vyhlídky na řeku Dyji i na vinice a určitě nezmeškáme možnost ochutnávek vína a občerstvení třeba v restauraci Vyhlídka. Návrat na nocleh.
6. den: Prohlídka zámku Vranov nad Dyjí - velkolepý zámek nad řekou Dyjí, který bývá nazýván klenotem mezi zámky jižní Moravy. Jeho skvosty jsou monumentální Sál předků a zámecký kostel. Fakultativně možnost projížďky lodí po Vranovské přehradě. Poté se vydáme na cestu zpět, ale zastavíme se ještě v Telči (UNESCO) – kouzelném renesančním moravském městě. Prohlédneme si toto jedno z našich nejkrásnějších měst ležící mezi třemi rybníky s obrovským množstvím památek: renesanční zámek, domy s krásnými historickými průčelími, podloubím, jedinečné náměstí - středoevropský unikát, městská památková rezervace, 60 m vysoká věž kostela sv. Jakuba a románská kamenná věž u kostela sv. Ducha - nejstarší památka v Telči, je z ní krásná vyhlídka. Odjezd, návrat ve večerních hodinách.

Podobné zájezdy