Řecko - velký okruh - letecky

 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
4 termíny od 10. května 2020
od 27 890 Kč
Přidat do oblíbených zájezdů

Podrobný poznávací zájezd do Řecka seznamuje účastníky s mnoha nejen antickými památkami této středomořské země. Rozhodně zaujme hlavní město Athény se slavnou Akropolí a mnoho starověkých památek na Peloponésu. Romantiky nadchnou také skalní "zavěšené" kláštery Meteora nebo nádherně umístěná starověká věštírna v Delfách. Celý popis ...

Termíny a ceny

květen 2020

10.05. - 17.05.2020 neděle - neděle
polopenze letecky (Praha)
27 890 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

červen 2020

05.06. - 12.06.2020 pátek - pátek
polopenze letecky (Praha)
27 890 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

září 2020

23.09. - 30.09.2020 středa - středa
polopenze letecky (Praha)
27 890 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

říjen 2020

09.10. - 16.10.2020 pátek - pátek
polopenze letecky (Praha)
27 890 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha - Soluň - Praha
 • dopravu autobusem dle programu
 • 7x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 7x polopenzi
 • průvodce

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: 480 Kč)
 • 1/1 pokoj povinný (na vyžádání v CK) (příplatek: 3900 Kč)

Popis zájezdu

Řecko - velký okruh - letecky

Podrobný poznávací zájezd do Řecka seznamuje účastníky s mnoha nejen antickými památkami této středomořské země. Rozhodně zaujme hlavní město Athény se slavnou Akropolí a mnoho starověkých památek na Peloponésu. Romantiky nadchnou také skalní "zavěšené" kláštery Meteora nebo nádherně umístěná starověká věštírna v Delfách.
Pořadatelem zájezdu je Mayer & Crocus s.r.o.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Soluně. Přejezd do oblasti Kalambaky na nocleh.
2. den: Kláštery METEORA (UNESCO), tyčící se na vrcholcích bizarních skalních útvarů. Návštěva několika ze šesti klášterů např: Varlaám, Megálo Metéoro.
3. den: Památník u THERMOPHYL (Thermopylský průsmyk). Starověké DELFY (UNESCO) - posvátný Apollónův okrsek: Svatá cesta, Apollónův chrám, Tholos. Klášter OSIOS LOUKAS - po architektonické stránce nejvýznamnější středověká stavba Řecka.
4. den: ATHÉNY (UNESCO) - Akropole s kolosálním Parthenónem, divadlo Héroda Attica, chrám Athény Niké, Dionýsovo divadlo, Propylaje, Beuléova brána aj.
5. den: Odjezd na poloostrov PELOPONÉS. Areál starověkého KORINTU se zbytky chrámů (Apollónův chrám, Octaviin chrám, Odeion). EPIDAUROS (UNESCO) - posvátný okrsek boha lékařství Asklépia s největším divadlem v Řecku. Starobylé MYKÉNY (UNESCO) – významné centrum rané řecké kultury, opevněný palácový komplex se Lví branou aj.
6. den: Pobyt u moře. V ranních hodinách návštěva NAFPLIA – mramorem dlážděné chodníky, pevnost Palamidi, malebný přístav.
7. den: Starověká SPARTA, která patřila k nejmocnějším městským státům Řecka. Areál MYSTRA (UNESCO) – architektonický skvost byzantského stylu, prohlídka opevnění s hradem, bohatě zdobených kostelů, klášterů a dalších budov. Přejezd přes POHOŘÍ TAYGET na ubytování.
8. den: OLYMPIE (UNESCO) - posvátný okrsek se zbytky Diova chrámu, kde byl jeden ze sedmi divů světa – socha boha Dia, Archeologické muzeum - jedno z nejbohatších a nejhezčích v celém Řecku. V podvečer transfer z Patrasu na letiště do Athén, odlet do Prahy.