Cestujte a poznávejte s námi svět

Maledivy, dokonalý tropický ráj

Tyrkysové moře, bělostné nekonečné pláže, luxusní resorty, které předčí Vaše očekávání...

Maledivy, pohádka na dosah...

Dovolená na Maledivách, to je dokonalý odpočinek v tropickém ráji pod palmami. Nebe bez mráčku, prázdné pláže s bělostným pískem, průzračné moře a na něm kolébající se dřevěné bárky místních rybářů. Představujete si Maledivy také tak? Pojďme si povědět trochu víc o nejkrásnějších turistických resortech souostroví Maledivy, kam se můžete vypravit i Vy...

Také patříte k těm, kteří se snaží utéci chmurnému počasí někam na pláž? Potřebujete si dobít baterky? I když se epidemiologická situace často mění, téměř vždy najdete destinace, kam se dá s menší mírou rizika vyrazit za teplem. Cestovní kanceláře Vám podají ty nejaktuálnější informace.

veligandu island, maldives, veligandu, maledivy, exotika, moře

Víte, kde leží Maledivy?

Souostroví Maledivy najdeme asi 500 km jihozápadně od břehů Indie a Srí Lanky. Sestává se z 1196 ostrovů a ostrůvků, které se táhnou severojižním pásem o délce asi 800 kilometrů a zasahují hluboko do Indického oceánu. Jádro souostroví tvoří devatenáct korálových ostrovů. Maledivy jsou nejníže položeným státem na světě, žádný z ostrovů nepřesahuje nadmořskou výšku 2,5 m. n. m. Jsou tedy nejvíce ohroženy záplavami vlivem globálního oteplování. Z tohoto důvodu Maledivy uvažují o nákupu nových území od okolních států, zejména pak od Indie, Srí Lanky, či Austrálie.

maldives, the pier, bridge, maledivy, moře, exotika

Dovolená na Maledivách

Pokud milujete klid a chcete prožít dovolenou v soukromí, z nabídky luxusních hotelů budete určitě nadšeni. Pokud chcete zažít i něco z místní kultury a poznat přátelskou náturu místních, můžete zvolit některý z privátních penzionků, které najdete téměř všude. Na Maledivy nabízejí některé cestovní kanceláře dokonce i speciální soukromé lety. Nejoblíbenějšími turistickými destinacemi jsou Severní a Jižní Male Atol, Dhaalu Atol, Lhaviyani Atol, Addu Atol či Baa Atol. Největším a velmi oblíbeným je také Ari Atol.

Dopravu mezi ostrovy zajišťují motorové čluny, nebo jachty. Větší vzdálenosti je možné překonat letadlem nebo helikoptérou.

maldives, vacations, sea, maledivy, exotika, moře

Úžasný podmořský svět

Potápění na Maledivách patří mezi nejluxusnější zážitky, které zde můžete zažít. Maledivy se řadí mezi nejkrásnější potápěčské destinace celého světa. Míst pro potápění je nepřeberně. Kolem Ari Atolu zahlédnete obrovská hejna ryb a vraky lodí, na Rasdu Atolu můžete spatřit ohrožené druhy podmořských živočichů. Kolem atolů často narazíte na velké podmořské jeskyně, nebo kaňony, zkrátka pastva pro oči každého potápěče.

water, sea, diving, potápění, exotika, moře

Svatba na Maledivách

Kdo by si nepřál prožít romantický svatební den na pláži pod palmami, bez starostí, v klidu a pohodě, se sluncem nad hlavou a šumícím mořem za zády... Kompletní svatební servis nabízí většina hotelových resortů, lze jej ale zařídit i samostatně přes specializované agentury. Svatební obřad můžete mít třeba na pláži, a svatební den si pak můžete prodloužit v dokonalé líbánky, na které opravdu nezapomenete. Jde ovšem jen o symbolický akt, manželství v České republice není uznatelné.

atoll, decor, decorations, maledivy, svatba, exotika

Víte, že ještě před padesáti lety vládl v Maledivách sultán?

  • Maledivy tvoří 19 hlavních korálových atolů a stovky menších ostrovů a ostrůvků. Celkem souostroví čítá 1196 ostrovů.
  • Na přibližně 200 obydlených ostrovech žije téměř 350 000 obyvatel. Nejlidnatější je hlavní město Male, které se rozkládá na stejnojmenném ostrově. V Male žije téměř třetina obyvatel státu (104 000).
  • Hlavou státu byl až do roku 1968 sultán. Od tohoto roku je již hlavou státu prezident.